Now Reading
Martin Garrix Zirvede!

DJMAG.com isimli EDM sitesinin her yıl düzenli olarak ”Yılın En İyi 100 DJ’yi” listesi için yaptığı oylamanın sonuçları EDM severlerle paylaşıldı.

Listede hayranlar tarafından ”beklenmedik” olarak nitelendirilen sonuçların yanı sıra yaptığı başarılı işlerle her alanda kendinden söz ettiren genç yetenek Martin Garrix zirveye sahip olan isim oldu. Üstelik bu başarı Garrix için yeni değil; Üç senedir zirveyi bloke eden sanatçının bir sonraki adımı merakla bekleniyor.

Listede tek Türk DJ olarak Ümmet Özcan 15 basamak atlayarak 23. sıraya yükselirken ilk on ise şöyle;

2- Dimitri Vegas & Like Mike

Belçikalı/Yunan elektronik dans grubu ikilisi Garrix’ten önceki zirvenin sahibiydi. 2015 yılından bu yana listedeki ikinciliklerini korumaya devam ediyorlar.

3- Hardwell

Hollandalı sanatçı ise yükselişe geçenlerden. 2017 yılında dört numaraya gerileyen Hardwell üçüncülüğü bu sene tekrar eline aldı.

4- Armin Van Buuren

Dört senedir üç ile dört arasında giden Buuren’in bu seneki yeri dört numarada. Çıkış yaptığı dönemlerden itibaren çok kez zirveye yerleşen sanatçı hala bu listede en fazla bir numara olan DJ unvanını taşıyor.

5- David Guetta

Daima dünya listelerinde zirveye oynayan Guetta’yı bu sefer iki numara yükselişle 5’te görüyoruz.

6- TIESTO

Bir numaralık düşüşle hayranlarını şaşırtan Tiesto, yıllardır ilk 5 olarak koruduğu yerini bu sene başka DJ’lere bırakıyor.

7- Don Diablo

See Also

DJ’lerin ana vatanı Hollanda’dan bir başka başarılı DJ Don Diablo ise ilk 10’da dört numaralık yükselişle en büyük sıçramayı gösteren DJ.

8- Afrojack

2010 yılında en yüksek girişi yapan Grammy adayı Hollandalı EDM ustası Afrojack istikrarını koruyanlardan oldu.

9- Oliver Heldens

2017’ye kıyasla Don Diablo’nun dört numaralık yükselişine ortak olan Oliver Heldens şu sıralar yeni müzikleri üzerinde çalıştığını söyledi.

10- Marshmello

Son dönemlerde yaptığı düetlerle adından sıkça söz ettiren Marshmello da yerini koruyanlardan oldu.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top