Geçtiğimiz günlerde Mabel Matiz, sözleri Mabel Matiz, müziği Sezen Aksu & Mabel Matiz ve düzenlemesi Sabi Saltiel imzası taşıyan “Gözlerine” isimli yeni teklisini yayınladı.

Ülkemizde arabesk müziğin aslında her türlü kabul gördüğü bir gerçek. Gerek arabesk şarkılar, gerek arabesk müziğin dokusunun kullanıldığı diğer türdeki şarkılar bir şekilde benimseniyor. Projelerin geri dönüşleri bu şekilde olumlu oldukça da arabesk müziğin diğer türlerle harmanlanması da artıyor.
Aslında tam olarak ‘Maya’ albümüyle birlikte hem etnik desenlere hem de arabesk öğelerle etkileşim içerisinde olan Mabel Matiz, yeni teklisi ‘Gözlerine’ ile de bu alışılagelmişi devam ettirirken aynı zamanda da hiç olmadığı kadar arabesk müzik ve kendi müziğini harmanlıyor.
Kreatif tasarımını, yönetmenliğini Mabel Matiz ve Ufuk Sarı’nın üstlendiği video klip de aslında birçok derin mesaj barındırıyor. Mabel videonun ilk saniyelerinde aslında birçok insanı kucaklıyor. Video klip adeta ilmek ilmek işlenmiş. Siyah beyaz olduğu kadar renkli, yüzeysel ögeler barındırdığı kadar da derin. Şarkı yayınlandığı itibaren büyük bir ilgi görüyor. Henüz birkaç gün olmasına rağmen şarkının başarılı olduğu söylemek mümkün. Akılda kalıcı, merak uyandırıcı…